Dożynki w Paradyżu – Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka

20 sierpnia w Paradyżu odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Mszę Świętą i homilię głosił ks. biskup Marek Solarczyk.

– Chleb jest owocem pracy i poświęcenia oraz wyjątkowym darem, który chcemy ofiarować innym – mówił biskup radomski Marek Solarczyk w czasie Mszy świętej

Dzisiaj gospodarze ziemi dziękujemy wam za waszą troskę, za to wszystko co czynicie poprzez wasze oddanie dla ziarna i dla tego wszystkiego co ziarna wyraża. Wieńce dożynkowe są potwierdzeniem, że to co jest darem od Boga, jest przeżywane. Dzisiaj dziękując jednocześnie odnawiamy pragnienie i chęć oraz gotowość, aby to ponieść w życiu, aby nie zmarnować tego daru i tego ziarna – powiedział biskup radomski.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w Galerii -> DOŻYNKI W PARADYŻU

Zdjęcia dzięki uprzejmości administratorów strony ks. biskupa Marka Solarczyka.