Polichromia

Polichromia kościoła powstała w latach 1896-1897 z inicjatywy ks. Tomasza Jachimowicza, pierwszego proboszcza parafii. Całość zaprojektował Jan Michał Strzałecki – rysownik żyjący w latach 1840-1919.

Na sklepieniu prezbiterium zauważyć można malowidło przedstawiające Trójcę Świętą, natomiast na jego bocznych ścianach wyobrażenie czterech doktorów Kościoła: św. Hieronima i papieża Grzegorza (z prawej strony) oraz św. Tomasza z Akwinu i św. Augustyna (z lewej strony).

W zachodniej części nawy głównej widać św. apostołów: Piotra, Pawła, Jana, Andrzeja, Jakuba Mniejszego i Bartłomieja. We wschodniej części natomiast świętych: Tomasza, Mateusza, Filipa, Tadeusza, Szymona i Jakuba Większego.

Polichromia w nawie głównej ukazuje sceny Przemienia Pańskiego, anielskiej adoracji Matki Bożej i adorację koronowanej Madonny i Dziecięcia.

Zabytkowa polichromia
scena zatrzymania wołów