Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ma on zachęcić katolików do podjęcia osobistego nawrócenia, aby jak najlepiej przygotować się do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze Św. w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu sprawowane były pod przewodnictwem biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

W homilii wygłoszonej tego dnia, bp. Marek Solarczyk rozważał znaczenie trzech uczynków pokutnych: modlitwy, jałmużny i postu. Przypomniał, że w praktyce postu nie chodzi o zamianę czegoś na coś innego, ale o ograniczenie, rezygnację, ofiarowanie siebie innym.

Zachęcamy do wysłuchania homilii:

W galerii na naszej stronie internetowej znajdują się zdjęcia, udostępnione nam ze strony: facebook.com/bpmsolarczyk.