Ołtarz pw. św. Franciszka jest w stylu rokokowym, przyścienny, jednoosiowy z nasadą. Posiada sarkofagową mensę i ozdobiony jest rocaille’ą. Retabulum flankowane jest ukośnymi pilastrami, na których tle znajdują się kolumny na wysokich bazach, a przy nich na zewnątrz – koliste konsole. Kolumny i pilastry dźwigają wysunięte ku przodowi odcinki belkowań z rzeźbami muzykujących aniołków.
Obraz Stygmatyzacja św. Franciszka:
Obraz powstał po 1650 roku. Na pierwszym planie widać klęczącą postać świętego Franciszka i zakonnym stroju, na którego rozłożone ręce padają promienie. Świętemu na tle poświaty ukazuje się Chrystus na krzyżu.
Obraz św. Bernarda Sieneńskiego (na zasuwie):
Obraz został namalowany w XVIII wieku. Według badaczy pierwowzorem tego obrazu dla twórcy był obraz ojca bernardyna Augustyna Obrąpalskiego, znajdujący się w zakrystii. Święty Bernard przedstawiony jest w pozycji stojącej, ubrany w brunatny habit benedyktyński z opuszczonym kapturem. W uniesionej prawej ręce trzyma hostię, a w opuszczonej lewej – księgę. Na bosych stopach ma założone sandały. Na posadzce leży infantuła.