Biskup Turzyński rozdawał chlebki św. Franciszka

W Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Paradyżu, w diecezji radomskiej, odbył się 4 października Dzień Chorych. Mszy świętej przewodniczył biskup Piotr Turzyński. Na zakończenie liturgii bp Piotr pobłogosławił chlebki św. Franciszka, które zostały wręczone każdej rodzinie.

Do miejscowego sanktuarium z okazji dnia chorego przybyło pół tysiąca osób. Był to jednocześnie dzień odpustu parafii Przemienienia Pańskiego w Paradyżu. – Ten dzień traktujemy jako troskę i odpowiedzialność za chorych i starszych w dekanacie żarnowskim – powiedział ks. prałat Piotr Supierz, proboszcz parafii. W czasie mszy świętej wierni przyjęli sakrament namaszczenia chorych.

Na zakończenie liturgii bp Piotr pobłogosławił chlebki św. Franciszka, które zostały wręczone każdej rodzinie. – To właśnie ten „biedaczyna z Asyżu” potrafił dbać o ubogich i potrzebujących. Pragniemy każdego roku, w dniu wspomnienia św. Franciszka, spotykać się z chorymi i starszymi u stóp Chrystusa Cierniem Ukoronowanego i Krwi Zbawiciela – dodał ks. Supierz. Przypomniał, że sakrament namaszczenia chorych jest wielkim darem łask Bożych, umocnieniem w chorobie a także darem uzdrowienia. To również dar dla rodziny osoby chorej.

Bp Piotr na koniec uroczystości podziękował wszystkim przybyłym oraz tym, którzy zadbali o przywóz starszych rodziców, dziadków oraz znajomych.

Źródło: https://radioplus.com.pl/diecezja/58246-biskup-turzynski-rozdawal-chlebki-sw-franciszka

Fot. ks. prałat Piotr Supierz